GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3641197
*
nr 364 1197
Keramik
3 del Gustavsberg, bla. G Nylund Karin Bergkvist
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 7 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 11:52:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bla keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:19
*
Keramik
nr 364 1197
Keramik
3 del Gustavsberg, bla. G Nylund Karin Bergkvist
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 7 juni 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 11:52:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bla keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:19